JNQ Results

10 KILOMETER RACE
Place Overall First Name Last Name Sex Place in Sex Class Place in Class Time 
1 Callum Watson Male 1 SR 1 27:51.2
2 Austin Meng Male 2 OJ 1 28:36.8
3 Alex Hamilton Male 3 SR 2 28:38.1
4 Alex Taylor Male 4 SR 3 30:32.1
5 Peter Holmes Male 5 J1 1 30:48.2
6 Gus Johnson Male 6 SR 4 31:06.7
7 Robby Cuthbert Male 7 SR 5 31:59.8
8 Shane Christian Male 8 J1 2 32:08.9
9 Beth Reid Female 1 MA 1 32:11.9
10 Alex  Kopytko Male 9 OJ 2 32:36.8
11 Peter Hanson Male 10 MA 1 33:09.7
12 Evan Vomund Male 11 J1 3 33:27.8
13 Glenn Jobe Male 12 MA 2 33:41.5
14 Branden Deeter Male 13 OJ 3 33:43.5
15 Aaron Deeter Male 14 J1 4 34:21.6
16 Peter Mayfield Male 15 MA 3 34:23.7
17 Holly Whitney Female 2 SR 1 34:31.0
18 Dan Hill Male 16 MA 4 35:07.9
19 Russell Reid Male 17 MA 5 36:31.7
20 Kyle Swain Male 18 J1 5 36:40.8
21 Jeff Camp Male 19 MA 6 36:57.8
22 David Stover Male 20 MA 7 37:05.1
23 Harley Norton Male 21 J1 6 38:08.2
24 Beth Thomas Female 3 MA 2 38:44.4
25 Julie Young Female 4 MA 3 39:14.8
26 Philip Oxford Male 22 J1 7 39:25.5
27 Carolyn Tiernan Female 5 MA 4 39:27.1
28 Dan Warren Male 23 MA 8 39:45.1
29 Cathy Howard Female 6 MA 5 40:10.7
30 Marie French Female 7 MA 6 40:11.9
31 Carson Bold Male 24 J1 8 40:14.1
32 Brandon Flora Male 25 J1 9 40:21.5
33 Ralph Johnson Male 26 MA 9 40:25.0
34 Laura Stern Female 8 MA 7 41:46.3
35 Eric Premack Male 27 MA 10 41:47.3
36 Bruce Eisner Male 28 MA 11 41:55.9
37 Val Licon Male 29 MA 12 42:07.8
38 Mark Clifford Male 30 MA 13 42:49.6
39 John Cobourn Male 31 MA 14 43:01.7
40 Andy Pasternak Male 32 MA 15 43:32.3
41 Haakon Lang-Ree Male 33 MA 16 45:15.3
42 Byron  Beagles Male 34 MA 17 45:46.5
43 James Rosen Male 35 MA 18 47:43.6
44 Ralph Hendrix Male 36 MA 19 48:00.2
45 Frank Sarnquist Male 37 MA 20 49:17.0
46 Michael Shaw Male 38 MA 21 49:18.7
47 Karen Seaward Female 9 MA 8 50:18.1
48 Bruce Culbertson Male 39 MA 22 50:22.5
49 Jack Wilson Male 40 MA 23 51:01.9
50 Barry Schwartz Male 41 MA 24 51:04.7
51 Wally Meier Male 42 J1 10 51:09.2
52 Carl Hemming Male 43 MA 25 53:46.3
53 Derek McKay Male 44 MA 26 54:45.7
54 Brian O'Brien Male 45 MA 27 58:20.5
55 Sanborn Hodgkins Female 10 MA 9 58:52.9
56 Ron Michelsen Male 46 MA 28 1:01:20
57 Ulrich Luscher Male 47 MA 29 1:07:38
Louise Wholey Female MA DNS
Joanne Reid Female SR DNS
Molly Zurn Female MA DNS
Jack Roten Male J1 DNS
Michael Cohen Male MA DNS
Patrick McElravey Male OJ DNS
Paul Kovacs Male SR DNS

5 KILOMETER RACE
Place Overall First Name Last Name Sex Place in Sex Class Place in Class Time 
1 Annika Taylor Female 1 OJ 1 15:16.6
2 Sam Zabell Male 1 J2 1 15:21.5
3 Peter Carroll Male 2 J2 2 15:21.9
4 Julien Bordes Male 3 J2 3 15:46.5
5 Brandon Herhusky Male 4 J2 4 16:00.4
6 Skyler Mullings Male 5 J2 5 16:11.7
7 Casey Jobe Male 6 J2 6 16:36.3
8 Hannah Halvorsen Female 2 J2 1 16:42.7
9 Cassidy Cichowicz Female 3 OJ 2 16:55.3
10 Melanie Swick Female 4 OJ 3 17:39.4
11 Ryland Belisle Male 7 J2 7 17:40.3
12 Colin Deurlington Male 8 J2 8 17:41.7
13 Joelle  Romo Female 5 OJ 4 17:56.4
14 Amanda Kirkeby Female 6 J2 2 18:14.7
15 Gabrielle Rinne Female 7 J2 3 18:19.0
16 Bria Riggs Female 8 J1 1 18:23.1
17 Skyler Flora Female 9 J1 2 18:28.3
18 Camille Hartley Female 10 J1 3 18:39.1
19 Savannah Blide Female 11 J2 4 18:44.8
20 Lizzie Larkins Female 12 J2 5 19:12.0
21 Madison Kwasny Female 13 J1 4 19:23.1
22 Raylene  Chew Female 14 J1 5 19:31.9
23 Jenna Rohlf Female 15 J2 6 19:37.3
24 Jeff Stein Male 9 MA 1 19:47.5
25 Ethan Rohlf Male 10 J2 9 19:47.7
26 Kyla Burrill Female 16 J2 7 20:06.1
27 Olivia Yale Female 17 J2 8 21:05.0
28 Claire Lang-Ree Female 18 J3 1 21:07.4
29 Kelly Habibi Female 19 OJ 5 21:32.5
30 Meghan Kelley Female 20 J2 9 21:40.0
31 Ian Smith Male 11 J3 1 21:42.0
32 Dawson Smith Male 12 J3 2 22:47.5
33 Chloe Gorman Female 21 J3 2 22:51.4
34 Syra Fillat Female 22 J3 3 23:31.6
35 Tess Engel Female 23 J1 6 26:04.4
36 Kerry Norton Female 24 J2 10 26:30.5
37 Sophie Richnak Female 25 J2 11 26:56.4
38 Bella Brownwood Female 26 J2 12 27:24.3
39 Delphine Griffith Female 27 J2 13 28:36.8
40 Freya Davis Female 28 J3 4 29:16.7
41 Laurel Robinson Female 29 J1 7 31:40.0
42 Talia Davis Female 30 J2 14 32:00.9
43 Jessica Kostka Female 31 J1 8 33:54.8
Dylan Syben Male J2 DNS
Eli Yale Male J2 DNS
Jason McCay-Moran Male J3 DNS
Danielle Nivinski Female J1   DNS

 

2 KILOMETER YOUTH RACE
Place First Last Sex Place in Sex Time 
1 Haydn Halvorsen Male 1 12:16.5
2 Bjorn Halvorsen Male 2 13:23.9
3 Ryan Herhusky Male 3 14:03.5
4 Nikolas Burkhart Male 4 14:13.2
5 Mason Payne Male 5 14:26.2
6 K.C. Larkins Male 6 14:35.4
7 Conner Ryan Male 7 14:45.2
8 Kianna Mullings Female 1 15:19.6
9 Natalie Lang-Ree Female 2 15:24.2
10 Natalie Andersson Female 3 16:25.4
11 Dana O'Brien Female 4 17:03.5
12 Lexie Madigan Female 5 17:55.1
13 Ria Sribar Female 6 18:13.2
14 Caitlin Smith Female 7 19:14.7
15 Lacy Norris Female 8 19:48.2
16 Nicole Steinmetz Female 9 21:16.3
17 Athena von Bothmer Female 10 24:02.3
18 Will Davis Male 8 30:10.7
19 Tatiana von Bothmer Female 11 33:05.2
20 Lea Sribar Female 12 35:09.5
James Clinton (JC) Schoonmaker Male DNS