JNQ Results

Boys 10 Kilometer Race
Place Bib First Last Gender Class Place in Class Time
1 18 Patrick McElravey M OJ 1 27:49.3
2 19 Spencer Eusden M SR 1 28:23.4
3 20 Peter Holmes M J1 1 29:01.7
4 22 alex  kopytko M OJ 2 32:15.4
5 39 Glenn Jobe M M 1 32:18.3
6 26 Jackson Wood M J1 2 33:27.1
7 21 Evan Vomund M J1 3 33:28.8
8 23 Branden Deeter M OJ 3 34:10.3
9 25 Abe Wright M J1 4 34:12.2
10 24 Aaron Deeter M J1 5 35:28.8
11 27 Jeremy Flanagan M J1 6 36:30.1
12 30 Harley Norton M J1 7 36:37.0
13 29 Tim Flanagan M J1 8 38:06.3
14 31 Pete Stirling M M 2 50:59.3
28 Brandon Flora M J1   DNS

 

Girls 10 Kilometer Race
Place Bib First Last Gender Class Place in Class Time
1 2 Katrin Larusson W J1 1 32:33.8
2 4 Ellie Phillips W SR 1 35:49.3
3 3 Bria Riggs W J1 2 37:18.2
4 7 Camille Hartley W J1 3 37:43.9
5 8 Elise Hardy W J1 4 37:49.2
6 5 Katarina Paul W J1 5 38:01.5
7 6 Jillian Colbourn W J1 6 38:08.5
8 12 Raylene Chew W J1 7 38:08.6
9 14 Madison Kwasny W J1 8 40:15.9
10 13 Emily Nall W J1 9 41:35.2
11 10 Zoe Anderson W J1 10 41:39.8
12 9 Alecia Phillips W J1 11 45:18.5
13 11 Karen Seaward W M 1 49:26.5
1 Beth Taylor W SR   DNS

 

Boys 5 Kilometer Race
Place Bib First Last Gender Class Place in Class Time
1 62 Dylan Syben M J2 1 14:46.7
2 61 Sam Zabell M J2 2 15:14.8
3 63 Peter Carroll M J2 3 15:14.9
4 67 Casey Jobe M J2 4 15:26.2
5 66 Skyler Mullings M J2 5 15:31.9
6 65 Brandon Herhusky M J2 6 15:37.2
7 64 julien bordes M J2 7 16:29.3
8 75 Eli  Yale M J2 8 16:30.0
9 68 Ryland Belisle M J2 9 16:48.9
10 69 Colin Deurlington M J2 10 17:00.5
11 76 Jame Clinton Schoonmaker M J3 1 17:50.3
12 71 Hugh Pollard M J2 11 17:54.0
13 70 Rowan Kaye M J2 12 18:13.2
14 73 Ian Smith M J3 2 20:06.2
15 74 Jason McCay-Moran M J3 3 26:07.7
72 Finlay Clarke M J2   DNS

 

Girls 5 Kilometer Race
Place Bib First Last Gender Class Place in Class Time
1 40 Hannah Halvorsen W J2 1 16:48.7
2 41 Savannah Blide W J2 2 18:22.8
3 42 Lizzie Larkins W J2 3 18:36.8
4 51 Stella Ajani W J2 4 18:46.4
5 48 Olivia Jeffrey W J2 5 19:24.0
6 50 Catherine Lobbe W J2 6 19:26.5
7 43 Jenna Rohlf W J2 7 19:40.1
8 44 Kyla Burrill W J2 8 19:44.2
9 52 Tara Gallant W J2 9 20:08.4
10 46 Emma Pollard W J2 10 20:13.5
11 49 Claire Lang-Ree W J3 1 20:13.7
12 56 Olivia Yale W J2 11 20:27.2
13 47 Ella Jackson W J2 12 21:23.8
14 45 Meghan Kelley W J2 13 21:55.9
15 54 Chloe Gorman W J3 2 22:26.0
16 53 Kerry Norton W J2 14 26:08.0
17 55 Freya Davis W J3 3 26:38.9

 

Youth 2 Kilometer Race
Place Bib First Last Sex Place in Sex Time
1 101 Haydn Halvorsen Male 1 07:42.0
2 106 K.C. Larkins Larkins Male 2 08:02.0
3 110 Kianna Mullings Female 1 08:10.4
4 102 Bjorn Halvorsen Male 3 08:25.2
5 114 Mason Payne Male 4 10:08.9
6 109 Natalie Lang-Ree Female 2 10:20.6
7 111 Natalie Andersson Female 3 10:23.2
8 108 Ria Sribar Female 4 12:09.1
9 112 Josh Tajiri Male 5 12:16.4
10 100 Sven Halvorsen Male 6 13:19.1
11 116 Athena von Bothmer Female 5 14:01.4
12 113 Tessa Payne Female 6 14:06.1
13 103 Matt Guemmer Male 7 14:33.4
14 105 Will  Davis Male 8 14:58.6
15 107 Petra Kidd Female 7 16:03.7
16 115 Tatiana von Bothmer Female 8 18:25.4