WOMENS 20 KILOMETER
Place Bib First Name Last Name Place Overall Class Place in Class Home Town Time
1 W 30 Kari Rust 9 M2 1 Portola Valley 1:12:06.5
2 W 16 Caroline Tiernan 13 M3 1 Bishop 1:18:44.2
3 W 3 Marie French 16 M1 1 Mammoth Lakes 1:22:06.8
4 W 33 Martha Bellisle 17 M3 2 Truckee 1:24:32.1
5 W 22 Julie Fontaine 19 M2 2 Mammoth Lakes 1:29:35.3
6 W 29 Louise Wholey 24 M4 1 Saratoga 1:42:02.6
7 W 19 Suzanne Coruraw 25 M3 3 San Francisco 1:43:13.0
8 W 37 Mary Bassler 26 M2 3 Mammoth Lakes 1:47:01.3
9 W 14 Robin Morning 27 M4 2 Mammoth Lakes 1:48:22.4
10 W 23 Lorene Samoska 28 M2 4 La Canada 1:50:05.1
11 W 27 Mary Wholey 32 M1 2 San Jose 2:36:40.1

 

MENS 20 KILOMETER
Place Bib First Name Last Name Place Overall Class Place in Class Home Town Time
1 W 4 Elias Bucher 1 Senior 1 Reno 0:59:47.0
2 W 35 Gus Johnson 2 Senior 2 Reno 1:02:21.6
3 W 8 Jeff Schloss 3 M3 1 Truckee 1:04:38.5
4 W 5 Ben Grasseschi 4 M1 1 Truckee 1:06:40.9
5 W 18 Glenn Jobe 5 M3 2 Sierraville 1:07:58.4
6 W 7 Tom McElroy 6 M3 3 Truckee 1:08:14.9
7 W 13 Mike Karch 7 M2 1 Mammoth Lakes 1:09:03.5
8 W 1 Peter Taylor 8 M3 4 Truckee 1:10:20.9
9 W 24 Jeff Camp 10 M2 2 Truckee 1:12:13.7
10 W 9 Claude Fiddler 11 M3 5 Mammoth Lakes 1:14:22.6
11 W 15 Bruce Pauly 12 M3 6 Pleasanton 1:16:25.3
12 W 6 Joel Chew 14 M2 3 San Jose 1:19:42.9
13 W 10 Jonathan Bourne 15 M3 7 Mammoth Lakes 1:19:56.8
14 W 25 Jim King 18 M3 8 Mammoth Lakes 1:28:00.0
15 W 17 Geoffrey Griffen 20 M4 1 Tahoe City 1:30:59.3
16 W 32 Doug Will 21 M3 9 Mammoth Lakes 1:31:43.0
17 W 2 Michael Cohen 22 M4 2 Reno 1:31:46.0
18 W 38 Chris Leonard 23 M1 2 Mammoth Lakes 1:38:20.9
19 W 28 Jim Wholey 29 M4 3 Saratoga 2:00:16.7
20 W 11 Stan Horn 30 M4 4 Desert Hot Springs 2:04:31.4
21 W 26 Dave Brujes 31 M1 3 San Jose 2:36:39.8
                 
3 laps W 31 Roy Berke   M3   Dixon 1:56:28.6

 

 

WOMENS 10 KILOMETER
Place Bib First Name Last Name Place Overall Class Place in Class Home Town Time
1 B 138 Sherilynne Will 14 M3 1 Mammoth Lakes 1:09:56.8

 

MENS 10 KILOMETER
Place Bib First Name Last Name Place Overall Class Place in Class Home Town Time
1 B 135 Michael Seiffert 12 M2 1 La Canada 0:51:16.7
2 B 136 John Rodrigues 13 M3 1 Grass Valley 0:53:49.4

 

OJ/J1 BOYS 10 KILOMETER
Place Bib First Name Last Name Place Overall Class Place in Class Home Town Time
1 B 131 Austin Meng 1 OJ 1 Truckee 0:29:08.2
2 B 82 Jordan McElroy 2 J1 1 Truckee 0:29:24.5
3 B 117 Justin Ondry 3 J1 2 Truckee 0:31:04.4
4 B 133 Patrick McElravey 4 J1 3 Tahoe City 0:31:15.7
5 B 81 Alex Kopytho 5 J1 4 Truckee 0:31:44.2
6 B 62 Alec Wiltz 6 J1 5 Hood River 0:32:47.2
7 B 132 Evan Dion 7 OJ 2 Truckee 0:33:04.0
8 B 83 Brandon Deeter 8 J1 6 Truckee 0:33:30.7
9 B 119 Will Stimson 9 J1 7 Mammoth Lakes 0:34:14.1
10 B 137 Joseph Rodrigues 10 OJ 3 Grass Valley 0:34:47.8
11 B 130 Joe Piercy 11 J1 8 Truckee 0:36:04.2

 

OJ/J1 GIRLS 5 KILOMETER
Place Bib First Name Last Name Place Overall Class Place in Class Home Town Time
1 R 86 Annika Taylor 1 J1 1 Truckee 0:16:06.1
2 R 80 Joelle Romo 7 J1 2 Crowley Lake 0:16:38.7
3 R 123 Kelsey Brennan 25 OJ 1 Nevada City 0:21:09.9
4 R 126 Emily Nall 26 J1 3 North Tahoe 0:21:58.0
5 R 113 Allie McDaniel 29 J1 4 Truckee 0:23:30.4

 

J2 GIRLS 5 KILOMETER
Place Bib First Name Last Name Place Overall Class Place in Class Home Town Time
1 R 121 Katrin Larusson 2 J2 1 Truckee 0:16:08.7
2 R 81 Laurel Fiddler 4 J2 2 Crowley Lake 0:16:25.3
3 R 116 Bria Riggs 11 J2 3 Truckee 0:18:04.2
4 R 82 Raylene Chew 12 J2 4 San Jose 0:18:06.7
5 R 85 Danielle Nivinski 13 J2 5 Truckee 0:18:07.6
6 R 115 Camille Hartley 21 J2 6 Truckee 0:19:25.7
7 R 118 Savannah Meng 24 J2 7 Truckee 0:20:47.0

 

J2 BOYS 5 KILOMETER
Place Bib First Name Last Name Place Overall Class Place in Class Home Town Time
1 R 88 Jackson Rohlf 5 J2 1 Truckee 0:16:37.2
2 R 89 Jake Kamenetsky 6 J2 2 Truckee 0:16:37.6
3 R 111 Isiah Cutler 8 J2 3 Truckee 0:16:48.9
4 R 87 Brandon Flora 15 J2 4 Truckee 0:18:32.5

 

J3/J4 GIRLS 5 KILOMETER
Place Bib First Name Last Name Place Overall Class Place in Class Home Town Time
1 R 114 Gabrielle Rinne 10 J3 1 Truckee 0:17:42.4
2 R 124 Amanda Kirkeby 18 J3 2 Mammoth Lakes 0:18:42.5
3 R 112 Savannah Blide 22 J3 3 Sierraville 0:19:59.7
4 R 83 Elise Rust 23 J4 1 Portola Valley 0:20:15.2
5 R 125 Celia Arnold 28 J3 4 Reno 0:22:33.5
6 R 127 Kasey Foster 30 J3 5 North Tahoe 0:23:47.3
7 R 122 Freya Davis 31 J4 2 Rocklin 0:30:47.1

 

J3/J4 BOYS 5 KILOMETER
Place Bib First Name Last Name Place Overall Class Place in Class Home Town Time
1 R 70 Sam Zabell 3 J3 1 Truckee 0:16:19.7
2 R 119 Julien Bordes 9 J3 2 Tahoe City 0:17:30.6
3 R 84 Nathan Ariza 14 J3 3 Truckee 0:18:23.9
4 R 117 Brandon Herhusky 16 J3 4 Brockway 0:18:38.5
5 R 120 Skyler Mullings 17 J3 5 Truckee 0:18:42.1
6 R 128 Chase Whitney 19 J3 6 North Tahoe 0:18:43.3
7 R 100 Austin Nall 20 J3 7 North Tahoe 0:19:03.6
8 R 101 Trace Calvin 27 J3 8 Crowley Lake 0:22:12.4

 

2 KILOMETER GIRLS
Place Bib First Name Last Name Place Overall Class Place in Class Home Town Time
1 K 46 Sina Arnold 2 J4 1 Truckee 0:11:03.0
2 K 86 Sarah Brown 3 J4 2 Truckee 0:11:56.0
3 K 10 Kianna Mullings 4 J5 1 Truckee 0:12:22.0
4 K 120 Hannah Linaweaver 5 J5 2 Mammoth Lakes 0:12:26.0
5 K 3 Ava Rust 6 J5 3 Portola Valley 0:12:27.0
6 K 112 Stella Anderson 7 J5 4 Mammoth Lakes 0:14:11.0
7 K 62 Talia Moss 8 J5 5 Mammoth Lakes 0:17:17.0
8 K 70 Cecilia Bassler 9 J5 6 Mammoth Lakes 0:19:40.0

 

2 KILOMETER BOYS
Place Bib First Name Last Name Place Overall Class Place in Class Home Town Time
1 K 59 Liam Bassler 1    J5 1   Mammoth Lakes 0:10:43.0